Relacje z poprzednich edycji
Relacje z Ogólnopolskich Kongresów Prawa Pracy
Poprzednie edycje
XI edycja, rok 2017
Współczesne wyzwania HR

Podczas XI edycji konferencji HR na szpilkach zatytułowanej „Współczesne wyzwania HR” odbył się szereg prelekcji prowadzonych przez ekspertów z zakresu HR, między innymi gości specjalnych – Dominiki Syper i Krystiana Dryniaka.

Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia Krystiana Dryniaka, który przekonywał dlaczego warto mieć profile w social mediach, jak ich używać podczas rekrutacji oraz jak, dzięki wykorzystaniu ich siły przyciągnąć najlepsze talenty z rynku i obniżyć koszty rekrutacji. Następnie Marzena

Jankowska wyjaśniła jak zwiększyć efektywność w pracy – trening siły i odporności psychicznej. W niesamowity sposób opowiedziała o faktach i mitach dotyczących stresu. Kolejna z prelegentek, Magdalena Nowacka wyjaśniła czym jest zarządzanie różnorodnością, a także jak ją zmierzyć i co nam daje. Po tej prelekcji wszyscy udali się na lunch, a po jego powrocie Dominika Syper opowiedziała jak skuteczne budować zaangażowanie, jak je badać i zarządzać motywacją pracowników. Następnie Magdalena Fedor i Karol Zamojski wygłosili niezwykle ciekawy wykład o talentach w organizacji. Opowiedzieli o otoczeniu semantycznym talentu, jego wartości i praktyce.

Po przerwie kawowej odbyła się ostatnia tego dnia prelekcja prowadzona przez Ewę Mukoid, która opowiedziała o miłości w korporacji.
Podczas zakończenia konferencji odbyło się losowanie nagród spośród Uczestniczek – książek, audiobooków, a także zestawów kosmetyków.

Kolejnego dnia odbył się warsztat pod tytułem „Znaczenie kompetencji emocjonalnych – czyli inteligencja emocjonalna w pracy HR-owca” prowadzony przez Barbarę Chruślicką. Podczas szkolenia można było uzyskać wiedzę jak budować przyjazne i wspierające relacje, jak mówić o złości i niezadowoleniu, a także jak zbudować własny autorytet poprzez otwartość. Prowadząca w bardzo przystępny i ciekawy sposób pokazała jakie korzyści płyną z otwartości, odpowiednio dobranej komunikacji, a także z wzmocnionego poczucia własnej wartości.