Relacje z poprzednich edycji
Relacje z Ogólnopolskich Kongresów Prawa Pracy
Poprzednie edycje
IX edycja, rok 2017
Zmiany na rynku pracy i nowoczesne metody rekrutacji

Listopadowa edycja konferencji z cyklu HR na szpilkach pod tytułem „Zmiany na rynku pracy i nowoczesne sposoby rekrutacji” odbyła się przy wsparciu gości specjalnych – prof. Rafała Ohme –oraz Magdaleny Malickiej.

Konferencja rozpoczęła się od wyjątkowego wykładu Mai Gojtowskiej dotyczącego różnic międzypokoleniowych w pracy, szczególnie dotyczących zarządzania młodymi pracownikami – „Millenialsami” i „Zetkami”. Następnie gość specjalny – prof. Rafał Ohme przedstawił prelekcję dotyczącą neuronauki, dzięki osiągnięciom której można skuteczniej zarządzać w firmie. Kolejna prelekcja również prowadzona była przez gościa specjalnego – Magdalenę Malicką, która pokazała, że zmiana może być szansą i nowym początkiem, jeśli zmienimy nastawienie swoje i innych. Po przerwie, wizażystka – Zuzanna Jaroszkiewicz oraz stylistka – Kalina Kaczmarek prowadziły niezwykłe konsultacje i warsztaty, dzięki którym Uczestniczki mogły pogłębić swoją wiedzę na temat makijażu biznesowego dopasowanego do urody, właściwego stroju biznesowego oraz jak dzięki dobrze dobranym tym elementom zyskać na pewności siebie. Kolejny prelegent – Robert Augustyniak opowiadał o technologii i związanych z tym wyzwań współczesnego HR, pokazując wyjątkowe rozwiązania, które pomagają zarządzać talentami i procesami HR. Po przerwie lunchowej Sylwia Górzna oraz Magdalena Kopała wyjaśniły jak zdrowe żywienie wpływa na samopoczucie, chęć rozwoju oraz motywację pracownika do działania, szczególnie w kontekście trendu „wellbeing”, szczególnie popularnego wśród pokolenia Y i Z. Jako ostatni tego dnia występował Krysian Dryniak – wskazał on na nowe możliwości jakie niosą ze sobą media społecznościowe w kontekście rekrutacji oraz wzmacniania marki pracodawcy.

Ostatnim elementem konferencji było losowanie nagród.

Kolejnego dnia odbył się fascynujący warsztat prowadzony przez Magdalenę Malicką pod tytułem „Sukces lub porażka w procesie rekrutacji – komunikacja interpersonalna w codziennej pracy działu HR”. Dzięki szkoleniu Uczestniczki wiedzą znacznie więcej między innymi na temat różnego rozumienia komunikatów, zróżnicowania map pojęciowych. Pośród innych umiejętności nauczyły się podążania za wzorem myślowym rozmówcy, odczytywania komunikacji niewerbalnej, stanu emocjonalnego rozmówcy, jak również wywierania realnego wpływu na zadowolenie i zaangażowanie pracowników. Prowadząca wykazała się ogromną wiedzą na temat zagadnień, których się podejmowała i pomogła Uczestniczkom rozwinąć wiedzę na temat komunikacji werbalnej i niewerbalnej w procesie rekrutacyjnym.