Relacje z poprzednich edycji
Relacje z Ogólnopolskich Kongresów Prawa Pracy
Poprzednie edycje
II edycja, rok 2014
Marka osobista w pracy rekrutera
zarządzanie kompetencjami
Efektywność w prezentacjach biznesowych

8 maja w Katowicach odbyła się II edycja wyjątkowej konferencji  – HR na szpilkach, której Uczestniczki mogły rozwinąć się wśród wielu zagadnień związanych z zarządzaniem kompetencjami, kształtowaniem kultury organizacyjnej oraz wieloma innymi aspektami pracy w HR.

Wydarzenie rozpoczęło się od bardzo ciekawego wykładu Jacka Krajewskiego dotyczącego budowania osobistej marki w pracy rekrutera, tego w jakim celu i jak budować wizerunek oraz jakich błędów unikać. Pokazał on również wpływ silnej marki rekrutera na markę pracodawcy. Drugim prelegentem był Dariusz Kosiorek, który mówił o bardzo ważnym temacie roli kultury organizacyjnej, jej diagnozowania, kształtowania i zmian. Następnie wystąpił Witold Prymakowski w klarowny sposób przekazując wiedzę na temat metod zwiększania perswazyjności prezentacji biznesowych, pokazując jak pobudzić właściwe emocje, jak zaplanować prezentację, ja stworzyć właściwe slajdy. Po przerwie Agnieszka D. Michalczyk przekazała praktyczną wiedzę, jak powinna ubierać się profesjonalna kobieta w biznesie, jakie triki stosować, aby lepiej wyglądać. Pokazała również jak elegancko się poruszać i jaki język ciała stosować. Kolejnym elementem był wykład dotyczący dobrych obyczajów i zasad etycznych w firmie. W swojej prelekcji Paulina Grotkowska zwróciła uwagę na taka ważne zagadnienia, jak obowiązek kształtowania przez pracodawcę etycznego środowiska pracy, ale również jak rozstać się z pracownikiem nie narażając się na czarny PR. Po kolejnej przerwie, Anna Macnar wytłumaczyła Uczestniczkom czym jest personal brand, dlaczego jest on tak ważny i w jaki sposób o niego dbać. Jako kolejna prelegentka, mównicę zajęła Klaudia Tolman przekazując innowacyjne informacje na temat wykorzystania myślenia wizualnego jako narzędzia HR. Pokazała ona między innymi jak wykorzystać zabawy rysunkowe, aby przyspieszyć wdrażanie pracowników oraz jak grupowe myślenie wizualne generuje oryginalne i trafne rozwiązania. Jako ostatnia pałeczkę przejęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości dzieląc się wiedzą dotycząca efektywnego zarządzania kompetencjami.

Podczas zakończenia II edycji konferencji odbyło się również losowanie nagród – książek „Twój mózg w działaniu” autorstwa Davida Rocka.